Tak też się stało na bibliotecznym spotkaniu z uczniami kl. II Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim,

które odbyło się w dniu 19 października 2021r., w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z nowym układem bibliotecznych książek, dowiedziały się jaką drogę odbywa zakupiona książka zanim trafi na półkę oraz jak zostać Czytelnikiem.

Biblioteczny Teatrzyk Kamishibai zaprezentował bajkę „O wilku, który wypadł z książki” i nie mógł z powrotem trafić do odpowiedniej historii.

Po teatrzyku był przegląd najciekawszych bibliotecznych książek oraz biblioteczna zgaduj-zgadula z książką „Na jeden dzień”.

Na zakończenie każdy mógł samodzielnie oglądać książki oraz odłożyć te, po które przyjdzie wraz z rodzicami.

Dziękujemy za udane spotkanie i zapraszamy po książki!