Konstantynowska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na nowe przedstawienie kukiełkowe pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Uzupełnieniem przedstawienia są warsztaty edukacyjne pt. „Szacunek – ja na niego zasługuję i innym go okazuję”.

Całość zajęć poprzez zabawę i atrakcyjny przekaz baśniowy, zwraca uwagę na ważne przesłanie, że każdy z nas jest niepowtarzalny, wyjątkowy i mimo dzielących nas różnic w wyglądzie czy zainteresowaniach, każdy jest tak samo ważny.

Wszyscy zasługujemy na szacunek!

W dniu 19 listopada 2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Pokaż świat” jako pierwsi uczestniczyli w nowych warsztatach bibliotecznych  i obejrzeli  przedstawienie pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”.

Jest to historia sympatycznego słonika, który nie był szary jak wszystkie słonie, tylko był …biały.

Jakie kłopoty miał z tego powodu słonik i co z tego wynikło – dowiedzieli się nasi mali goście, którzy z uwagą i przejęciem uczestniczyli w przedstawieniu.

Po zakończeniu spektaklu przyszedł czas na zabawę ruchową  zatytułowaną „Co nas łączy?”, a następnie książka pt. „Odkryj gdzie” zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w zgadywanki.

W drugiej części spotkania nasi sympatyczni  goście, zwiedzali bibliotekę i wybierali książeczki do wypożyczenia.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie razem z rodzicami!

W  scenariuszu do zajęć wykorzystaliśmy inspiracje oraz tekst bajki, zawarte w broszurce „Wiem. Czuję… Pomagam!” udostępnionej przez Kulczyk Fundation na podstawie „Mądrych bajek z całego świata”.