Czy słoń może być biały, a małpy różowe?

O tym jakie znaczenie miał wygląd dla bohaterów bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”, dyskutowały dzieci  ze Szkoły nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, podczas majowego spotkania w konstantynowskiej Bibliotece.

Ta mądra bajka o odważnym słoniku, który był biały, zachęciła nas do dyskusji o naszej różnorodności. Rozmawiając, doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobrze, że każdy z nas jest inny i że trzeba się nawzajem szanować. Przypomnieliśmy sobie też czym jest szacunek i jak możemy go okazywać.

Wzięliśmy też udział w ciekawym eksperymencie, który pokazał jak działa nasza wyobraźnia.

W drugiej części spotkania uczestniczyliśmy w bibliotecznym przeglądzie interesujących książek, przeglądaliśmy i wypożyczaliśmy.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!