Rozpoczęły się ferie!

13 stycznia, w pierwszy dzień ferii zimowych, w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży już od samego rana, ruch, gwar i śmiech. To grupa dzieci z zimowisk szkolnych bawiła się wesoło, korzystając z zabawowych zajęć w bibliotece.

Gośćmi biblioteki byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy zaprosił dzieci na przedstawienie pt. „Kozucha  Kłamczucha”, a wesołe pacynki zapewniły wszystkim kreatywną zabawę w teatr. Dopełnieniem naszych zabaw była chusta Klanzy, która dostarczyła dzieciom sporą dawkę ruchu i sprawiła wiele radości.

W drugiej części naszego spotkania, głównymi bohaterami były biblioteczne książki. Czytaliśmy, przeglądaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki, a na zakończenie, każdy wypożyczył, bądź zarezerwował do wypożyczenia, osobiście wybraną, „najciekawszą” książkę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców naszego miasta do biblioteki. W „Kąciku zabaw” czeka na Was koń na biegunach, edukacyjna kostka manipulacyjna, interesujące gry planszowe i oczywiście biblioteczne książki!