W dniu 18 września 2017 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprosiła wszystkich 122 uczestników XXIII Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego „Książka z uśmiechem – polecam!” na uroczystą Imprezę Finałową.

W konkursie uczestniczyły dzieci z konstantynowskich przedszkoli i szkół podstawowych.  Nasi mali goście przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół.

Spotkanie zaczęliśmy barwnym widowiskiem teatralnym pt. „Czy dobre uczynki wracają do skrzynki?”, w wykonaniu Teatru Króla z Łodzi.

Wydarzenie teatralne było możliwe dzięki dofinansowaniu z projektu „Trener osiedlowy dla juniora i seniora”, który realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 r. Dzięki takim środkom możemy prezentować wielu ciekawych twórców i uatrakcyjniać  spotkania w naszym mieście.

Przedstawienie bardzo podobało się dziecięcej widowni, która z dużym zainteresowaniem śledziła przygody małej Zuzi, głośno wyrażając swoje emocje i podpowiadając dziewczynce jak ma się zachować.

W drugiej części spotkania nadeszła z niecierpliwością wyczekiwana chwila ogłoszenia wyników konkursu.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

·         Julia Zubkiewicz – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5

·         Ewa Jabłońska –dyrektor Biblioteki Miejskiej

·         Jadwiga Michalska – kierownik Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży

Prace oceniane były w 3 grupach wiekowych.

Jury przyznało 11 nagród  równorzędnych i 1 nagrodę główną.

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania w postaci książek, które Biblioteka zakupiła dzięki środkom od sponsora, którym był Pan Kamil Biliński- przedsiębiorca z naszego miasta.

Dzięki tegorocznemu konkursowi wiemy jakie wesołe książki warto przeczytać!

Wystarczy przyjść do Biblioteki i obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu,  dziękujemy wszystkim gościom i życzymy lektury takich książek, które poprawią nam humor.

Jak wiemy „Śmiech to zdrowie” więc czytajmy „książki z uśmiechem”!

Laureaci konkursu

grupa I – dzieci w wieku 3 -5 lat

Waberski Maks

Ciszyk Milena