Rozpoczął się drugi tydzień ferii. Konstantynowska Biblioteka razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, przygotowała na ten czas mnóstwo atrakcji dla dzieci uczestniczących w bezpłatnych zimowiskach miejskich.

Jest energia, humor i zabawa, a spotkania z bibliotecznymi książkami, dostarczają naszym gościom całkiem sporą dawkę wiedzy.

W dniu 20 stycznia czarownica Gryzmina z Teatrzyku Bibliotecznego pt. „Komu zupki” przekonała dzieci, że warto jeść zupę jarzynową. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przekonać się o tym, rozmawiając osobiście z witaminami i minerałami  w niej zawartymi.

Ogromnym powodzeniem cieszy się biblioteczny Xbox, a szczególnie zawody taneczne , które pomagają  ich uczestnikom, dobrze spożytkować nagromadzoną energię.

Biblioteka codziennie zaskakuje swoich gości nowymi atrakcjami.

W dniu 21 stycznia,  do baśniowego świata, zaprosił dzieci teatr ilustracji – kamishibai. Po obejrzeniu przedstawienia, sami tworzyliśmy jego dalszą część, dorysowując zakończenie i przedstawiając je w naszym teatrzyku.

Gościom biblioteki  bardzo podobały się też zabawy z robotami. Te zajmujące zajęcia  przekonały nas, że programowanie może być dobrą zabawą! Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasz robot -kosmita Scottie, mógł bezpiecznie wyruszyć na wyprawę do lasu.

 Przed nami jeszcze kilka dni atrakcji i niespodzianek!               

Zapraszamy do wspólnych zabaw i miłych spotkań w bibliotece!

 

s