Choć za oknami biblioteki już prawie przedwiośnie, to kalendarzowa zima wciąż trwa.

Tak więc Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece zaprosił w dn. 25 lutego 2020 r. przedszkolaków na zimowe spotkanie z leśnymi zwierzętami.

Gośćmi klubu były dzieci z Przedszkola nr 3 „Bajka” w Konstantynowie Łódzkim.

Teatrzyk biblioteczny przedstawił małym klubowiczom spektakl przygotowany w oparciu o książkę pt. „Jak przetrwasz mroźną zimę Kopciuszku?”  Wraz z akcją przedstawienia przenieśliśmy się do przykrytego śniegiem lasu, gdzie obserwowaliśmy leśne zwierzęta i ich starania o zdobycie pożywienia zimą. Przyswojone w ten sposób informacje, wykorzystaliśmy, dzieląc się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia.

W drugiej części zajęć było równie ciekawie. Bezpośrednie spotkanie z książkami – głośne czytanie, przeglądanie, zagadki i zabawy, zawsze sprawiają naszym małym gościom dużo radości.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Pamiętajcie, że czekają na Was zarezerwowane książki!

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.