W dniu 27 października 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Elizę Piotrowską, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Tupciu Chrupciu oraz o Cioci Jadzi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Już na samym początku naszego spotkania, pani Eliza zaraziła nas dobrym humorem i entuzjazmem, z jakim opowiadała o bohaterach swoich książek i ich przygodach. Zdradziła nam też pewną tajemnicę. Okazało się, że pod postacią sympatycznej i niezwykle pomysłowej cioci Jadzi, kryje się właśnie pani Eliza, we własnej osobie.

Dowiedzieliśmy się o pracy pisarza i o tym, że pomysł na książkę, to tylko wstęp do długiej pracy nad nią oraz że pisanie to jej wielka pasja, i nas również zachęcała do prób jej odkrywania w sobie.

Tak zachęceni, z pewnością będziemy jeszcze częściej sięgać po „uśmiechnięte” książki pani Elizy Piotrowskiej, szczególnie w długie, jesienne wieczory.

Na zakończenie tego, bardzo udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki przygotowane przez naszą bibliotekę, a pani Eliza otrzymała specjalny biblioteczny kubek, który będzie towarzyszył jej przy pisaniu kolejnych przygód Cioci Jadzi. Od dzieci uczestniczących w spotkaniu Pani Eliza otrzymała wielkie brawa, uśmiechy i upominek – wyjątkowy bukiet kwiatów, który zabierze ze sobą do dalekiej Brazylii, gdzie na co dzień mieszka.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.