Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił, że rok 2020 będzie poświęcony m.in. Leopoldowi Tyrmandowi. W setną rocznicę jego urodzin będziemy, zatem wspominać autora powieści „Zły”, „Dziennika 1954”, publicystę i animatora kultury jazzowej, który zapisał się w świadomości Polaków bezkompromisową postawą wobec socjalizmu:

„Nie pójdę na żadną służebność myśli, sumienia, egzystencji, nie poprawię sobie niczego w życiu za cenę tego, w co wierzę, co zdaje mi się słuszne i godne mej lojalności” – te słowa uważane są za maksymę Tyrmanda.

Miłośników literatury czeka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie wiele okolicznościowych wydarzeń i przedsięwzięć przybliżających postać i twórczość pisarza – o szczegółach będziemy informować.