W dzisiejszym spotkaniu z cyklu „Podróże nie tylko literackie” uczestniczyła klasa III ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Bohaterem dzisiejszej historii był Stanisław Hausner z „Historii pewnego marzenia”- lotnik , który pragnął jako pierwszy Polak przelecieć nad Atlantykiem, z Ameryki do Polski. Trochę zapomniany, a jednak wart zapamiętania.

Nasz lotnik pomimo napotykanych trudności i niepowodzeń, nie zrażał się i wytrwale dążył do obranego celu, chcąc zrealizować swoje marzenie.

W nawiązaniu do treści dzisiejszej historii z Bibliotecznego Teatrzyku Kamishibai,  rozmawialiśmy o własnych marzeniach, tych malutkich i tych większych, o bliskich i odległych planach.

Kolejnymi elementami spotkania był quiz tematyczny, przegląd nowości książkowych, praca plastyczna oraz zabawa ruchowa z chustą Klanzy.

Na zakończenie zaś młodzież samodzielnie przeglądała i wybierała książki do wypożyczenia.

Dziękujemy za bardzo udane spotkanie i zapraszamy do biblioteki!

spotkanie Podróżniczy Festiwal Teatru Kamishibai odbyło się w ramach bibliotecznego projektu „Podróże nie tylko literackie”, na który nasza biblioteka pozyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Partnerstwa dla książki. Kwota dofinansowania 14 000 zł.