W dniu 5 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Basi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Pani Zofia przekazała nam wiele ważnych informacji o pracy pisarza. Dowiedzieliśmy się, jak „rodzi” się książka i jaką musi pokonać drogę, żeby trafić  do naszych rąk. Rozmawiając z nami autorka podkreśliła, jak ważną rolę w twórczości pisarza, odgrywa wyobraźnia. Ponieważ wyobraźnia jest potrzebna w życiu każdego z nas, więc my, korzystając z praktycznych rad naszego gościa, od razu przystąpiliśmy do jej ćwiczenia.

Wymyślaliśmy dalszy ciąg czytanych przez pisarkę opowiadań, oraz uczestniczyliśmy w doświadczeniu, które pokazało nam jak działa wyobraźnia. Otóż każdy z nas otrzymał kartkę z takim samym, nic nie znaczącym rysunkiem. Była to baza dla uruchomienia naszej wyobraźni. Jak się okazało na tej bazie powstały różne, bardzo pomysłowe prace i co ciekawego, każda była zupełnie inna. Rozmowę z nami, pani Zofia na bieżąco ilustrowała zabawnymi rysunkami.

W drugiej części zajęć, był czas na zadawanie pytań, oraz zakup książek pisarki.

Na pamiątkę tego, jakże udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki.

W podziękowaniu za tak inspirujące i twórcze zajęcia, pani Zofia otrzymała od dzieci pamiątkowy album z Konstantynowa Łódzkiego.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.