O tym, jak ważny jest wzajemny szacunek i jak możemy go sobie okazywać na co dzień, rozmawiały w dniu 05 marca 2019 r. przedszkolaki z Przedszkola „Barwne Dzieci” w Konstantynowie Łódzkim, podczas spotkania w konstantynowskiej Bibliotece.

Jak zawsze naszym zajęciom towarzyszył teatrzyk kukiełkowy, a w nim bajka o słoniku , który był inny niż wszystkie słonie, ponieważ był biały. O przykrościach jakie w związku z tym spotkały słonika, rozmawialiśmy po obejrzeniu przedstawienia i doszliśmy do wniosku, że to dobrze, że każdy z nas jest inny.

Choć różnimy się wyglądem i cechami charakteru, to każdy jest tak samo ważny i zasługuje na szacunek!

W drugiej części spotkania szukaliśmy tego co nas łączy, w wesołej zabawie z chustą.

Na zakończenie, głos zabrały biblioteczne książki, które z pomocą pani bibliotekarki opowiadały nam o zawartych w nich historiach i przygodach, zachęcając do wypożyczenia.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Link do filmiku: https://youtu.be/Jf_9e_5FsF0