Jak co roku, włączamy się w ogólnonarodową akcję Narodowe Czytanie. Tym razem będzie ona rozpoczynać obchody Święta Miasta. W prezentowanych na scenie fragmentach „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej zobaczymy parę aktorów:
👉Maria Gudejko – aktorka teatralna, improwizatorka i instruktorka zajęć teatralnych. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Współpracowała z Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Małym w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Od 2010 roku związana ze sceną Teatru Piccolo w Łodzi. Od 2012 roku aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu. W 2019 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Nowym w Łodzi. Od 2010 roku oprócz pracy na scenie zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
👉Witold Łuczyński – aktor od 12 lat związany z Teatrem Małym oraz Teatrem Piccolo w Łodzi. Współtwórca, gitarzysta i wokalista w Trio Łódzko-Chojnowskim pielęgnującym pamięć o twórczości Jacka Kaczmarskiego.
👉„Człowiek jest zwierzęciem towarzyskim. Musi od czasu do czasu myśl wymienić” – posłuchajcie Zapolskiej i przyjdźcie😉
Czekamy 4️⃣ września o godz. 1️⃣5️⃣:0️⃣0️⃣ w CSiR na Placu Wolności🖐
Dodatkowo w ramach współpracy z młodzieżą szkolną w kolejnych dniach września przeprowadzimy prelekcję o nowatorstwie Gabrieli Zapolskiej a uczniowie przygotują scenki i quizy na podstawie „Moralności pani Dulskiej”.
Będzie o Pani znów głośno, Pani Zapolska👏👏👏