„Czytanie łączy” to hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom, który obchodzimy w dniach 2-10 czerwca.
A my dodamy, że… czytać i rozmawiać  o książkach można wszędzie, a tym bardziej na zielonej trawie,  w parku miejskim  przy fontannach!

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 6 czerwca 2018 r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.

Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy.
W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już
z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Link do filmiku ze spotkania: