Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 13 czerwca 2019r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  i cieniu drzew, parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Od stóp do głów”, zaprosiła wszystkich, do zabawy ruchowej.

Tak zachęceni, kontynuowaliśmy zabawy, tym razem z chustą animacyjną i piłeczkami. Odbył się mini turniej w przerzucaniu piłeczki, a potem wykonaliśmy „kolorowy deszcz piłeczek”.  W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które biegały razem z dziećmi, aktywnie uczestnicząc w naszych zabawach.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Link do filmiku ze spotkania: https://youtu.be/R2BwHHs8s_Y