✨Podobno urodził się 13 września, ale żeby uniknąć pecha rodzice podali datę 12 września.
✨Dziś* setne urodziny obchodziłby Stanisław Lem 💫 To najpopularniejszy polski pisarz science fiction, filozof, krytyk. Z okazji trwającego #RokLema nasza biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny „Mój przyjaciel ROBOT” (wyniki ogłoszone 4.09)
✨ Czy wiecie, że ten twórca międzyplanetarnych światów, jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem? Jego nazwiskiem nazwano planetoidę oraz pierwszego polskiego satelitę naukowego. Był nominowany do literackiej Nagrody Nobla, odznaczony Orderem Orła Białego i medalem Gloria Artis.
E-booki z utworami Stanisława Lema można bezpłatnie czytać online lub pobrać w formatach EPUB, MOBI i PDF z biblioteki cyfrowej polona.pl.