Każde spotkanie z literaturą  w niebanalny sposób pomaga widzieć szerzej, dlatego też
3 września 2022 r. podczas Święta Miasta, Biblioteka zaprezentowała widowisko teatralne „Balladomania”.

Spektakl teatralny stanowił jeden z elementów naszego projektu, na który pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach rządowego programu Ballady i romanse. Projekt „Balladomania” to działania w obszarze teatru, happeningów, performensu literackiego oraz konkursów artystycznych.

Balladomania to także nasza propozycja w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2022. W ten sposób nawiązaliśmy w Konstantynowie Łódzkim do twórczości Adama Mickiewicza i dwusetnej rocznicy wydania jego dzieła „Ballady i romanse”.

 

Największą radością Balladomanii jest fakt, że udało nam się nam się zaangażować do tego przedsięwzięcia konstantynowską młodzież. Naszym wspaniałym, młodym aktorom należą się wielkie brawa i podziękowania.  Nie byłoby tego widowiska gdyby nie współpraca ze Szkołą Podstawową nr 1. Balladomania to autorski scenariusz nauczycielki języka polskiego pani Joanny Szczesio-Gawrońskiej, której serdecznie dziękuję za ogrom wykonanej pracy. Dziękuję za współpracę i otwartość na nowe pomysły panu Arturowi Śnieguckiemu, dyrektorowi SP1. Za wsparcie merytoryczne i pracę nad aktorskim warsztatem naszej młodzieży dziękuję pani Aurelii Sobczak. „Balladomania” to nasze wspólne działanie, które zostanie w sercach i pamięci na długo! – podsumowuje Anna Walczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.