W dniu 14 stycznia 2020 r. gościem specjalnym tegorocznych  „Ferii z konstantynowską  biblioteką” była sympatyczna pani strażnik ze Straży Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim.

W pogadance na temat zasad bezpieczeństwa i to nie tylko w czasie ferii, uczestniczyły dzieci  z Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Przypomnieliśmy sobie, jak bezpiecznie się bawić i do kogo zwrócić się o pomoc, w razie zagrożenia.

Druga część zajęć przeniosła nas w zupełnie inne działania. Biblioteczny Xbox zaprosił wszystkich do aktywnych zabaw ruchowych. Były konkursowe emocje, zmagania sportowe i taniec. Duża dawka ruchu i zabawy poprawiła wszystkim nastrój, a nasi goście opuścili bibliotekę w doskonałych humorach.

Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach i życzymy takiej aktywności i uśmiechu na co dzień.

Serdecznie dziękujemy pani strażnik Katarzynie Wojtaszek za interesującą prelekcję na temat bezpiecznych zachowań.