Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim rozpoczęli kolejny rok akademicki atrakcyjnymi wykładami i nie tylko.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia grupa seniorów w piątek 12 października uczestniczyła w uroczystej gali Wojewódzkich Obchodów Dnia Seniora 2018. Słuchacze naszego UTW bawili się przy występach swoich kolegów, wykonujących znane szlagiery. Gwoździem programu był jednak koncert Trubadurów, którzy, zaprzyjaźnieni z Dyrektorem Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego Marcinem Młynarczykiem, mieli specjalne pozdrowienie dla gości z Konstantynowa Łódzkiego. Wszyscy śpiewali i tańczyli w rytm znanych przebojów. Organizator zadbał też o zadowolenie swoich gości proponując słodki poczęstunek podczas antraktu.

Weekend rozpoczął się zatem wspaniale. A dla grupy najaktywniejszych seniorów nie był to koniec atrakcji. Kilkanaście osób biorących udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu ASOS skorzystało w niedzielny wieczór z zaproponowanej przez koordynatorkę projektu Marię Nowacką, dyrektor Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego ETHNOS, oferty wyjazdu do Teatru Jaracza na koncert „Umrzeć z tęsknoty. Najpiękniejsze piosenki żydowskie”. Wspaniała aranżacja znanych, choć odchodzących powoli w niepamięć, utworów w świetnej oprawie scenograficznej wzbudziła zachwyt wywołując też nostalgiczną nutę.

Dziękujemy organizatorom za ciekawe propozycje a uczestnikom za wspaniałą atmosferę.