Po konsultacji z Sanepidem i za zgodą Organizatora otwieramy Miejską Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie Łódzkim. We wtorek 5 maja 2020 r. czekamy na naszych Czytelników od 8.00 do 16.00, w środy i czwartki od 10.00 do 18.00, a w każdy poniedziałek i piątek od 8.00 do 16.00. Przypominamy, że w soboty w godzinach 9.00 -13.00 można odwiedzić zarowno bibliotekę dla dzieci, jak i dla dorosłych.
W dobie epidemii tak jak we wszystkich innych miejscach publicznych, tak i u nas obowiązywać będą pewne ograniczenia. Zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, opracowanymi w konsultacji z GIS dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, wdrożyliśmy procedury korzystania z księgozbioru w czasie epidemii COVID-19.
Nie zdziwcie się zatem, że:
– nasze biblioteczne lady przypominać będą te, które znacie z apteki…wszak już starożytni Grecy nazywali swoje biblioteki „lecznicami duszy”;
– czytelnicy oraz bibliotekarki muszą mieć maseczki i rękawiczki;
– nie ma swobodnego dostępu do księgozbioru; wypożyczane książki podaje jedynie bibliotekarka;
– książki, które wracają od Państwa muszą przejść kwarantannę.
Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa bibliotekarkom i czytelnikom. Wiele obostrzeń stoi w sprzeczności z naszą ideą biblioteki, jako miejsca otwartego. Obecna sytuacja nie pozostawia nam jednak wyjścia. Musimy wspólnie przejść przez ten trudny czas.
DO ZOBACZENIA ❗️❗️❗️