Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 listopada do dnia 27 grudnia 2020 roku prowadzenie przez biblioteki publiczne działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m kw. powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

 

Stosując się do rządowych wytycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim mogą  przebywać jednocześnie 3 osoby (zarówno w bibliotece dla dzieci jak i dla dorosłych). Warunkiem niezbędnym do skorzystania z bibliotecznych zasobów jest dezynfekcja rąk oraz obowiązkowe zakrycie ust i nosa maseczką.

 

NOWOŚĆ w formie wypożyczeń

Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim od 30 listopada 2020 znowu wypożycza książki w sposób tradycyjny (wolny dostęp do półek), ale wprowadzona została NOWOŚĆ w formie wypożyczeń.  Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej do bezkontaktowego sposobu wypożyczeń wprowadzamy w ramach bibliotecznego wsparcia formułę  „Książka na telefon”.

Jak skorzystać z możliwości „Książka na telefon”?

ℹ️Jeśli interesują Cię wypożyczenia bezkontaktowe to:?
?Wybierz tytuły książek, które cię interesują.?
?Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową?☎️
?Ustal wraz z bibliotekarzem godzinę odbioru książek.?
?Odbierz książki w korytarzu biblioteki i ewentualnie zostaw zwroty?
✅Gotowe!

„Książka na telefon” będzie realizowana TYLKO po wcześniejszej rozmowie telefonicznej/mailu i złożeniu zapotrzebowania na konkretne tytuły bez bezpośredniego kontaktu między pracownikiem biblioteki a wypożyczającym.

 

Kody dostępu do IBUK Libra

 Zachęcamy także do korzystania z ebooków dostępnych za pośrednictwem ??????̨????? ???????????? ?????????? ???????? ???? ?????!

IBUK Libra to platforma, pozwalająca na czasowy dostęp do książek online, umożliwiająca odczyt książek z konta użytkownika na dowolnym urządzeniu (komputerze, tablecie, smartfonie) z dostępem do internetu.

Czytelnicy mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy ponad 1800 e-booków. Wśród e-książek znajdują się publikacje z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych a także z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży,  poradniki, słowniki i kompendia.

Aby korzystać z e-booków, wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem MBP w Konstantynowie Łódzkim i zgłosić się po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie. Dzięki niemu użytkownik otrzyma całodobowy dostęp do e-booków.

 Kod PIN można uzyskać telefonicznie ? 42 211-15-61 lub pisząc ? e-mail: kontakt@biblioteka.konstantynow.pl

 

Zapraszamy do Biblioteki.