W każdą środę, przez całe wakacje, w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, odbywają się interaktywne zajęcia zabawowe, dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Biblioteczne zabawy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem małych konstantynowian.

W każdą środę o godz. 10:00, gościnna konstantynowska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży wita małych gości, w towarzystwie rodziców i dziadków.

Nasze spotkania są wesołe i aktywne. Wszyscy włączamy się do ruchowych zabaw z chustą animacyjną, śpiewamy tradycyjne piosenki dla dzieci, aktywnie uczestniczymy w bibliotecznych teatrzykach, rozwiązujemy zagadki i bawimy się pacynkami. Oczywiście honorowymi gośćmi naszych zajęć, zawsze są  książki. Spotkaniom towarzyszy głośne czytanie, wspólne przeglądanie i wypożyczanie książek do domu. Także biblioteczny koń na biegunach uczestniczy w naszych zabawach, zapraszając na przejażdżkę wszystkich chętnych, a atrakcyjna kostka manipulacyjna, zachęca do zabawy kolorowymi labiryntami, układankami i wielu innymi zadaniami, ćwiczącymi małe rączki.

Takie międzypokoleniowe spotkania połączone z zabawą, świetnie integrują uczestników i są dobrą okazją do wymiany doświadczeń  i nawiązania nowych znajomości, również wśród rodziców i dziadków.

Dziękujemy naszym gościom za wspólną zabawę w dniu 7 sierpnia 2019 r. i zapraszamy za tydzień w środę!

W załączeniu fotorelacja z ostatniego spotkania.