Trwa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem:

„Sportowcy czytają dzieciom”

Z tej okazji, w dniu 6 czerwca 2019 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, miała ogromną przyjemność i zaszczyt gościć Mistrza Świata w Podnoszeniu Ciężarów, pięciokrotnego zdobywcę złotego medalu olimpijskiego, Honorowego Obywatela Konstantynowa Łódzkiego – pana Piotra Kowalewskiego.

Nasz gość spotkał się z młodzieżą z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim i przeczytał fragment bardzo interesującej książki z cyklu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai pt. „Tajemnica wyścigu”.

Pan Piotr opowiedział o swojej karierze sportowej, pokazał pamiątkowe zdjęcia, liczne medale i najważniejsze puchary, ale przede wszystkim zachęcił młodzież do podejmowania wyzwań i walki o swoje marzenia.

„….bo wszystko zaczyna się w głowie”- powiedział nasz gość.

Mogliśmy też obejrzeć relację filmową z Mistrzostw Świata Weteranów  w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie 2010 r., podczas których, pan Piotr zdobył złoty medal.

Rozmowę z młodzieżą nasz gość urozmaicał licznymi anegdotami i ciekawostkami ze swoich podróży i imprez sportowych.

W imieniu młodzieży uczestniczącej w spotkaniu oraz konstantynowskiej Biblioteki, bardzo dziękujemy panu Piotrowi Kowalewskiemu, przesympatycznemu człowiekowi i Wielkiemu Sportowcowi, za bardzo ciekawe, pełne wrażeń i humoru, a jednocześnie inspirujące spotkanie.

 

Link do filmiku ze spotkania : https://youtu.be/DcQPpLxA54Q