Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprasza Czytelników nie tylko po tradycyjne, papierowe nowości książkowe ale także po tysiące audiobooków i ebooków. Po raz pierwszy w swojej ofercie Biblioteka daje czytelnikom możliwość korzystania z platformy czytelniczej Legimi. Legimi to tysiące bestsellerów i nowości: kryminałów, fantastyki, powieści obyczajowych, romansów i wiele innych… do czytania za darmo na czytnikach, tabletach i smartfonach.

Bezpłatne kody Legimi dla Czytelników są możliwe dzięki pozyskanemu przez biblioteczny zespół dofinansowaniu od Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie „Partnerstwo dla książki 2021”. Aby skorzystać z oferty należy być zarejestrowanym czytelnikiem MBP w Konstantynowie Łódzkim i przyjść po odbiór bezpłatnego kodu. Na miejscu Czytelnik otrzymuje instrukcję korzystania z zasobów platformy Legimi.

Biblioteczny projekt „Zaczytani – zasłuchani w Bibliotece” oprócz możliwości korzystania z platformy czytelniczej Legimi zakłada również wzbogacenie księgozbioru o nowe audiobooki, dostępne na miejscu dla Czytelników. Przewidziane są również zajęcia o tematyce podróżniczej dla seniorów i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

______________

„Zaczytani – zasłuchani w Bibliotece” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie „Partnerstwo dla książki 2021” Łączna wartość projektu 9 600 zł. Dotacja Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 7 680 zł.