Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim pozyskała grant na wydanie i promocję tomiku poetyckiego „Almanach Konstantynowskiego Klubu Literackiego Constans” ze środków finansowych Łódzkiego Domu Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2015 r. Realizację projektu już rozpoczęliśmy, prace trwają bez wytchnienia. Konstantynowska Biblioteka dołoży wszelkich starań, aby w szczególny sposób podsumować 20-lecie działalności „Constansu”.

Tomik będzie stanowił wyraz 20 letniej działalności pasjonatów i twórców poezji z naszego miasta, którzy skupili się w Konstantynowskim Klubie Literackim Constans. Prezentacja tomiku odbędzie się podczas imprezy finałowej, promującej wydany tomik. Na spotkanie to, które odbędzie się w październiku tego roku, już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie.

Biblioteka w Konstantynowie Łódzkim w realizacji projektu współpracuje z:

  • Wydawnictwem Bernard Cichosz,
  • Gminnym Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim,
  • TV Konstantynów Łódzki,
  • Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim,
  • Konstantynowskim Klubem Literackim „Constans”,
  • Stowarzyszeniem Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego

Na współorganizację projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2015 r. Łódzki Dom Kultury przeznaczył środki finansowe w wysokości 150 000 zł.

Dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim.