W dniu 11 lutego 2020 r. spotkaliśmy się w bibliotece z młodzieżą klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, by podyskutować o wielkim współczesnym problemie jakim jest jeden z elementów mowy nienawiści – internetowy HEJT. Dotyka on zarówno starszych jak i młodszych użytkowników sieci.

Rozmawialiśmy gdzie najłatwiej natknąć się na tą obraźliwą formę aktywności, jakie są jej przyczyny oraz jak może czuć się osoba, która jest poniżana lub wyśmiewana w sieci.

Poznaliśmy i omówiliśmy zasady antyhejtowe oraz wskazaliśmy różne możliwości szukania pomocy.

Po zajęciach zaś, każdy z uczestników mógł samodzielnie wybrać i wypożyczyć do domu biblioteczną książkę.

Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszych zajęciach i zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki.