Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprasza dzieci z konstantynowskich szkół i przedszkoli na nowe warsztatowe zajęcia edukacyjne „Kłótnia –zgoda”

O co i z kim najczęściej się kłócimy? Czy na złość jest jakieś lekarstwo? Dlaczego tak ważna jest zgoda? – to m.in.  pytania, na które  będziemy wspólnie szukać odpowiedzi, a pomoże nam w tym Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, bajką pt. „Jak dwa kangury o mało jednego lasu nie zadeptały”. Będziemy też ćwiczyć sposoby na pozbycie się złości i podpowiadać bohaterom teatrzyku, jak mogą się pogodzić.

W drugiej części  zajęć zaprosimy dzieci na „Biblioteczny przegląd i interesujących książek”.

Są to aktywne zajęcia, podczas których,  wspólnie przeglądamy ciekawe książki, czytamy ich fragmenty, odgadujemy zagadki, odkrywamy tajemnice, ukryte na specjalnych ilustracjach z okienkami i oczywiście korzystamy z zabaw, do których zapraszają nas książki.

Takie edukacyjne zajęcia warsztatowe oparte na wartościowej literaturze, pozwalają dzieciom, poprzez zabawę „oswajać” trudne emocje, pomagają w nauce wrażliwości i empatii, a także są sprawdzonym sposobem na promocję czytelnictwa najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zajęć bibliotecznych.

Wychowawców zainteresowanych zajęciami, prosimy o kontakt z biblioteką, w celu umówienia terminu spotkania.

W dniu 10 października odbyło się pierwsze, z cyklu jesiennych warsztatów bibliotecznych. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Dziękujemy sympatycznym przedszkolakom za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

W przygotowaniu warsztatów korzystaliśmy m.in. z inspiracji przygotowanych na podstawie „Mądrych bajek z całego świata” przez  Kulczyk Fundation.

 Dziękujemy!