Edukacja przez zabawę to najlepszy sposób na rozwijanie wśród dzieci umiejętności oraz pasji i zainteresowań. Taki też cel przyświecał bibliotecznym zajęciom w dn. 20 lutego 2020 r., w których uczestniczyli uczniowie kl. II SP 5.
Przy pomocy gry Scottie Go! oraz sympatycznych robotów Photon, współpracujących z dedykowaną aplikacją zainstalowaną na tablecie, dzieci mogą stawiać pierwsze poważne kroki w świecie programowania, z wykorzystaniem nowych technologii.

Na początku była kosmiczna awaria, polegająca na tym, że statek kosmity Scottiego rozpada się na kawałki i rozsypuje po całej Ziemi.
Zadaniem uczniów było odnalezienie zaginionych części i odbudowa statku, poprzez poprawne ułożenie na planszy, bloczków
z właściwymi sekwencjami poleceń dla Scottiego.
Ułożonym bloczkom należało zrobić zdjęcie tabletem, gdzie zapisana aplikacja rozpoznawała czy etap został właściwie ukończony.

Kolejnym punktem spotkania było programowanie bibliotecznych robotów Photon, tak by mogły poruszać się wyznaczoną przez dzieci trasą. Wymagało to stworzenia odpowiednich sekwencji ruchu robota w aplikacji Photon EDU.
Nasze roboty odpowiednio zaprogramowane, zmieniały kolor oczu i czułków, wydawały dźwięki oraz wykonywały akcje specjalne.

Grając w Scotti GO! lub programując Photona, dzieci uczą się logicznego myślenia
oraz dodatkowo usprawniają się w korzystaniu z tabletów.
Na zakończenie zajęć, każda z grup prezentowała pozostałym uczestnikom efekty swoich działań czyli Photony wyruszyły na „wycieczkę po lesie”.
Przed powrotem do szkoły, Pani bibliotekarka zaprezentowała uczestnikom ciekawe biblioteczne książki, które mogli wypożyczyć i zabrać do domu.
Dziękujemy za udane spotkanie i do zobaczenia w naszej( Waszej !) Bibliotece !