Każdy lubi słuchać ciekawych opowieści, a do tego przedstawionych w formie kolorowych ilustracji i z pomocą magicznej  skrzynki – teatrzyku.

Tak właśnie wygląda Kamishibai czyli tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma już wielowiekową tradycję.

Z tej właśnie formy teatrzyku skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim, którzy w dniu 31 stycznia 2019 r odwiedzili Miejską Bibliotekę dl Dzieci i Młodzieży.

Było aktywnie i kreatywnie.

Zajęcia zaczęliśmy głośnym czytaniem bardzo zabawnej bajki pt. „Miejsce na miotle”, następnie były ( wcale nie łatwe) ilustrowane zagadki, a na koniec pierwszej części zajęć obejrzeliśmy  przedstawienie pt. Marudek”, oczywiście w teatrzyku Kamishibai.

W drugiej części spotkania, nasi goście sami tworzyli ilustracje, które następnie prezentowali z pomocą  teatrzyku.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do kolejnych odwiedzin w Bibliotece.

Konstantynowska Biblioteka posiada kilkanaście różnych opowieści do teatrzyku Kamishibai.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych tego typu zajęciami do kontaktu z Biblioteką w celu umówienia zajęć.