Przypominamy, że Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim rozdaje prezenty książkowe dla przedszkolaków i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.
W konstantynowskiej Bibliotece, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat (rocznik 2014-2017) czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, ze znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia, spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.
W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Prezenty książkowe czekają – zapraszamy do konstantynowskiej Biblioteki dla Dzieci!

Więcej informacji na temat kampanii oraz pełną listę biorących w niej udział bibliotek znajdą Państwo na stronie www.wielki-czlowiek.pl. Aktywnie działa też grupa facebookowa www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/
Zapraszamy również do zapoznania się z interesującymi multimediami przygotowanymi przez Instytut Książki
link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=kWYjvcgD6PU
link serii virali w bibliotece pt. ” Biblioteka Wielkiego Człowieka”:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID