22 maja 2013 r. o godz.17:30 sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim wypełniła się „po brzegi” młodymi gośćmi Miejskiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim, którzy w towarzystwie rodziców i przyjaciół licznie przybyli, aby wspólnie uczestniczyć w imprezie finałowej konkursu na kukiełkę teatralną do znanych wierszy Tuwima i podsumowaniu Bibliotecznych Warsztatów Teatralnych.

Rozpoczęliśmy Zabawą Teatralną, którą z wielką fantazją poprowadził pan Waldemar Presia – aktor Teatru „Arlekin” w Łodzi. Pan Waldemar do zabawy zaprosił wszystkich gości. Na scenie pojawiali się  i Ci najmłodsi i starsi i rodzice, a cała sala aktywnie wspierała i dopingowała aktorów.

Inscenizowaliśmy wspólnie  wesołe wiersze Tuwima, Brzechwy, Fredry i innych polskich autorów, świetnie się przy tym bawiąc. Z pomocą pana Waldemara, aktorstwo okazało się dobrą zabawą,  a tryskające humorem wiersze naszych poetów, wprawiły wszystkich  w znakomity nastrój.

 Zaraz po zabawie nadeszła z niecierpliwością wyczekiwana chwila, w której przewodnicząca jury,  pani Joanna Bolimowska-Żuberek ogłosiła wyniki konkursu.

Werdykt jury był jednomyślny: przyznano 112 równorzędnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

Uzasadnienie: kukiełki konkursowe są tak pomysłowe, różnorodne i dopracowane, że wszystkie zasługują na nagrody.

Na zakończenie imprezy, pełni wrażeń z udanej zabawy, obdarowani nagrodami i dyplomami, nasi laureaci wraz z aktorem stanęli do pamiątkowej fotografii.

Myślę, że wkrótce spotkamy się ponownie w bibliotece, ponieważ  wszyscy goście zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy kukiełek, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki dla Dzieci.

Ważna wiadomość: Lalki czekają na swoich właścicieli, żeby z ich pomocą zaprezentować się podczas przedstawień Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego.

Wesołą galerię konkursowych kukiełek  można obejrzeć  również na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.konstantynow.pl , w zakładce „konkurs”.    

Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu,  dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawęi zapraszamy do zwiedzania wystawy kukiełek w bibliotece.

Ta ogromna frajda dla dzieciaków jest możliwa dzięki środkom finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które w kwocie 4260 zł.  otrzymała Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konkursie Grantowym „Aktywna Biblioteka” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek,  na realizację  projektu własnego biblioteki pod nazwą „Z Biblioteką w świat teatru”

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy

Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym

dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce

jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]