Wspaniały, przepiękny, niepowtarzalny…. tak mówiliśmy o mistrzowskim koncercie w wykonaniu  artystów Filharmonii Łódzkiej, w którym mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w niedzielę, 25 sierpnia, podczas  wycieczki  w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2019 WIELKI ŚWIAT W MAŁEJ BIBLIOTECE.

Była to już piąta wycieczka mieszkańców naszego miasta z Miejską Biblioteką Publiczną w Konstantynowie Łódzkim, z cyklu podróży z 20 Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

Tym razem odwiedziliśmy ziemię opoczyńską wraz z jej żywymi tradycjami i bogatym folklorem,  któremu bliżej przyjrzeliśmy się, odwiedzając tutejsze Muzeum Regionalne.

Zwiedziliśmy też zespół klasztorny opactwa Cystersów w Sulejowie, będący cennym zabytkiem architektury romańskiej.

Odwiedzając położony na terenie opactwa, trzynastowieczny kościół św. Tomasza Kantuaryjskiego, z pięknym wyposażeniem z okresu baroku i rokoka, wyraźnie poczuliśmy ducha minionych wieków. Taki nastrój towarzyszył nam również podczas zwiedzania muzeum, w którym podziwialiśmy m.in. cenne eksponaty związane z historią zakonu.

Z tej historycznej podróży, wróciliśmy do współczesności, oglądając położony wśród pięknej zieleni, znany tor kajakowy do kajakarstwa górskiego w Drzewicy.

W międzyczasie posililiśmy się smacznym obiadem, który uzupełnił naszą, nieco uszczuploną  spacerami i wrażeniami energię.

Końcowym, wspaniałym akcentem wycieczki, był przepiękny koncert.

W murach barokowej Bazyliki Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie – Poświętnem,  zabrzmiała Wielka Msza c-mol Wolfganga Amadeusza Mozarta, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej.

Ponad 100 artystów, pod  batutą dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej, Pawła Przytockiego wraz z solistami: Iwona Socha – sopran, Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Tomasz Zagórski – tenor, Wojciech Gierlach – bas, przygotowało wszystkim uczestnikom koncertu, niezapomnianą ucztę duchową.

Po tak wielu wrażeniach, dotarliśmy późnym wieczorem do naszego miasta, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Dziękujemy i zapraszamy na ostatnią wycieczkę z cyklu „Kolory Polski” w ramach projektu WIELKI ŚWIAT W MAŁEJ BIBLIOTECE, już w sobotę 31 sierpnia.