?MUZYCZNA BIBLIOTEKA SENIORA, czyli „Podróże z Lutnią. Muzyczne wędrówki w czasie i przestrzeni”.
W ramach Wakacji z Kulturą serdecznie zapraszamy na warsztaty muzyczne, będące swoistą, dźwiękową podróżą w czasie i przestrzeni. Naszym przedmiotem zainteresowania będzie muzyka z Dawnej Polski, Chin i Japonii. Poznamy niezwykle ciekawe i liczne instrumentarium muzyczne, na które złoży się wiele egzotycznych oraz historycznych egzemplarzy. W duchu dialogu kulturowego przyjrzymy się nie tylko nieznanym lądom i kulturom, lecz także wspólnie będziemy odkrywać wiadomości o naszych przodkach, Polakach, których niesamowite dzieje i przygody zawiodły na Daleki Wschód.
Warsztaty odbędą się w ramach stypendium twórczego Anny Krysztofiak, pod patronatem Ministra kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, organistką i multiinstrumentalistką. Podróżowała na Tajwan i do Chin wielokrotnie, a także odbywała stypendium w Taipei National University of the Arts. Stamtąd przywozi dla nas swoją wiedzę i umiejętności, którymi chętnie się dzieli.
 
Pierwsze spotkanie będzie poświęcone muzyce polskiej. Będą nam towarzyszyć: lira korbowa, viola da gamba, klawikord, dudy, fujarki, clavisimbalum i śpiew.
?Zapraszamy 1️⃣ lipca 2021r. o godz. 1️⃣4️⃣.0️⃣0️⃣ do Sali Widowiskowej MOK, ul. Łódzka 28.