Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który  mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie.”

Przypominamy, że Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim rozdaje prezenty  książkowe dla przedszkolaków  i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.

W konstantynowskiej Bibliotece, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, ze znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia, spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na temat kampanii oraz pełną listę biorących w niej udział bibliotek znajdą Państwo na stronie www.wielki-czlowiek.pl. Aktywnie działa też grupa facebookowa www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

Zapraszamy do korzystania ze strony Instytutu Książki, gdzie publikowane są również, ciekawe materiały, pomocne w pracy z dziećmi.

Prezenty książkowe czekają – zapraszamy do konstantynowskiej Biblioteki dla Dzieci!

Informacje i cytaty w powyższym artykule pochodzą z materiałów udostępnionych przez Instytut Książki.