Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia nowej strony www.konstantynowdlaniepodleglej.pl. Znajdziecie tam wszystkie informacje na temat realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie Łódzkim projektu „Konstantynów Łódzki dla Niepodległej #wiktoria1920”.  Celem naszego projektu jest przybliżyć historię Bitwy Warszawskiej, a szerzej działań związanych z 1920 rokiem, także tych dziejących się lokalnie w województwie łódzkim, w formie działań online oraz w sferze realnej.

Na całość składają się cykle prezentacji, wykładów i zajęć artystycznych on-line, quizów internetowych, a także spotkań rekonstrukcyjnych, mural artystyczny, strona internetowa oraz warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.
Naszym zadaniem jest pokazać wielorako wydarzenia z 1920 roku w sposób komplementarny, jak i nowoczesny.
 Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim jest wnioskodawcą wiodącym projektu, który jest realizowany przy współpracy koalicjantów: Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim i Konstantynowskiego Centrum pomocy Rodzinie.

Kwota pozyskanego dofinansowania  w ramach rządowego programu „Koalicje dla Niepodległej” 37 660 zł.

_____
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920″.