Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim, mimo czasowego zamknięcia instytucji kultury ze względu na pandemię COVID-19 (7-29.11.), działa bez przerwy aktywnie na rzecz swoich czytelników. Mając na względzie szczególne potrzeby osób starszych i słabowidzących Biblioteka zakupiła 28 nowości książkowych z serii Duże Litery uzupełniając istniejący już zbiór do 80 pozycji. Są to książki drukowane w większym formacie 16cm x 23,5cm, czcionką o rozmiarze 14 i z wyrazistym kontrastem zwiększającym komfort czytania.  Seria jest rekomendowana przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.  Wśród naszych nowości znajdują się książki pisarek, po które zawsze chętnie sięgają seniorki: Agaty Kołakowskiej, Olgi Rudnickiej, Wioletty Sawickiej, Kasi Bulicz-Kasprzak, Izabeli Pietrzyk czy Nory Roberts. Na półce z Dużymi Literami znajdą się oprócz książek obyczajowych również historyczne i kryminały. Wydana na ten cel kwota została pozyskana z wpłat od czytelników.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Czytelników ze wskazaniem, że są to pieniądze na działalność statutową Biblioteki. Środki te wracają do Państwa w postaci nowych książek – 2200 zł to kwota, za którą właśnie zakupiliśmy nowe voluminy:
– 28 książek z serii „Duże Litery” dla seniorów i osób słabowidzących za kwotę 1200 zł  ;
– 66 książek w ramach uzupełnienia ilości lektur dostępnych dla dzieci i młodzieży oraz nowości dla najmłodszych czytelników za kwotę 1000 zł.

Raz jeszcze dziękujemy za życzliwość i wsparcie w książkowych zakupach.