Zapraszamy na spotkanie ze słowem i muzyką, 20 maja 2016 o godz. 18:00 zabytkowy tramwaj na pl. Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim, w ramach I Festiwalu Sztuk Niezbędnych „TOROWISKO 2016 – WAGON LITERATURY”. Gośćmi honorowymi spotkania będą:

Kaja Kowalewska – filolog polski, psycholog. Poetka, pisarka, krytyk filmowy, autor artykułów naukowych, rozpraw, podręczników i materiałów dydaktycznych. Autorka powieści metafizycznej „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości” i czterech książek poetyckich w tym tomu „Chaos i inne piętra”, który jest również prężnie działającą stroną na Facebooku. Z zamiłowania pasjonatka strun. Tworzy autorską muzykę do swoich tekstów, prezentuje muzykę instrumentalną, wykonywaną na gitarze solo, a także melorecytację poezji. Swoje muzyczne utwory określa mianem CHAOSU ALTERNATYWNEGO.

Marek Czuku (1960), ur. w Łodzi, gdzie nadal mieszka, autor dwunastu tomików poetyckich, z wykształcenia fizyk i polonista (UŁ). Debiut prasowy: 1985; książkowy: 1989. Formy: poezja, mała proza, recenzja, esej, felieton, publicystyka, piosenka.

Kacper Płusa – rocznik 92’. Laureat konkursów poetyckich min. Konkursu im. Wojaczka (Mikołów), Konkursu im. R.M. Rilkego (Sopot), Festiwalu Rozh’lady (Bratysława). Publikował w Twórczości, Gazecie Wyborczej, Toposie, Arkadii Wydał tomy poetyckie Ze skraju i ze światła (Łódź 2012), za który otrzymał Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny, wyróżnienie na festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia oraz Wiersze na żółtym papierze (Świdnica 2015). Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2014. Jest studentem IV roku filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Mieszka w Łodzi.