W dniu 22 listopada w bibliotecznych zajęciach z cyklu „Podróże nie tylko literackie”, uczestniczyli uczniowie klas I-III
z Zespołu Szkół Specjalnych w Konstantynowie Łódzkim.

Bohaterem „Historii pewnego marzenia” jest trochę zapomniany polski pilot Stanisław Hausner, który mimo wielu przeciwności losu, uparcie dążył do wyznaczonego celu, jakim był lot Z Ameryki do polski.

Po wysłuchaniu tej ciekawej opowieści, uczniowie wzięli udział w quizie tematycznym, przeglądzie najciekawszych nowości książkowych oraz  wspólnym rysowaniu prac plastycznych.

Na zakończenie zaś, wszyscy samodzielnie wybierali i oglądali biblioteczne książki.

Dziękujemy za udane spotkanie.

spotkanie Podróżniczy Festiwal Teatru Kamishibai odbyło się w ramach bibliotecznego projektu „Podróże nie tylko literackie”, na który nasza biblioteka pozyskała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Partnerstwa dla książki. Kwota dofinansowania 14 000 zł.