Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim, jako organizator Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aranżuje ciekawe wykłady zapraszając prelegentów, którzy poszerzają wiedzę seniorów z wielu dziedzin – kultury, nauki, sztuki, sportu…
W minioną środę (3 kwietnia) gościliśmy ponownie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach i Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim oraz konstantynowskiej Straży Miejskiej. W pierwszej części spotkania wystąpiła Elżbieta Jabłońska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, wskazując okoliczności, które w sposób szczególny sprzyjają popełnianiu przestępstw na osobach starszych. Gwarantem bezpieczeństwa są: wzmożona ostrożność przy zawieraniu wszelkich umów, ograniczone zaufanie i znajomość praw konsumenta, które zostały w przystępny sposób przybliżone przez prelegentkę.

 

Plagą współczesności są dopalacze i narkotyki, trafiające do obiegu pod różnymi postaciami. Profilaktyk społeczny młodsza aspirant Aleksandra Białkowska z Komendy Powiatowej zwiększyła świadomość seniorów w tej kwestii, prezentując niewinnie wyglądające „rekwizyty”, jak breloczek w kształcie piłeczki futbolowej, długopis i inne, które, de facto, kryją narkotyki bądź służą do ich aplikacji. Seniorzy zostali zapoznani z objawami towarzyszącymi zażyciu środków odurzających oraz poinstruowani, jak należy postępować przy podejrzeniu lub rozpoznaniu takich symptomów u najbliższych.

 

Zakres i rodzaje zagrożeń wciąż ulegają transformacji, dlatego temat bezpieczeństwa jest zawsze aktualny. Ponieważ wiedza jest kluczowym czynnikiem w strategii profilaktyki, dziękujemy naszym gościom i będziemy kontynuować współpracę.

 

Podajemy link do Bezpłatnych Porad Konsumenckich:

http://porady.konsumenci.org/