Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept kung-fu. Tyle pasji i kompetencji, a jeden człowiek? Tak. Krzysztof Petek, bo o nim tu mowa, był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.

 W dniu 2 kwietnia pan Krzysztof spotkał się z młodzieżą z Konstantynowa Łódzkiego w Bibliotece Miejskiej. Spotkanie dotyczyło ważnego problemu przemocy, z którym mamy do czynienia coraz częściej w codziennym życiu, niestety, już od najmłodszych lat.

Jak ułożyć sobie życie, by nie było w nim przemocy? Jak reagować na przemoc rodzinną? Dlaczego nie należy się nigdy poddawać? Czym jest ludzka godność i jaką ma wartość? To tylko kilka z wielu  ważnych pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania. Były rozmowy, ćwiczenia i symulacje, a wszystko to uświadomiło nam, że „…to my możemy zmieniać świat w sobie i wokół siebie i w ten sposób spowodować, że Nasz Świat będzie lepszy.”

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi  Petkowi  za cenne wskazówki  jak osiągnąć ten ważny cel, oraz za humor i optymizm, który udzielił się nam wszystkim.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim „Wielki świat w małej bibliotece – ciekawi goście, pasjonujące wydarzenia w konstantynowskiej Bibliotece”. Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego 2019.