Grupa seniorów spotykających się na zajęciach obywatelsko-dziennikarskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku nawiązała serdeczne kontakty z Kołem Gospodyń Wiejskich „Szlachcianki” z Krzywanic w powiecie radomszczańskim. Efektem tego było zaproszenie, na które nasi seniorzy odpowiedzieli jadąc do Szlachcianek 18 października. Witani byli muzyką i śpiewem, ugoszczeni zaś tradycyjnymi kluskami żelaznymi i szarlotką. Po pysznej przekąsce seniorzy odwiedzili wspaniały ogród Pani Henryki, którego barwy odsłoniło jesienne słońce. W świetnych nastrojach grupa udała się do pobliskiego Wiewiórowa na uroczystość zamykającą gminny projekt „Seniorzy Górą”. Tam, znów ciepło przyjmowani, obejrzeli występy lokalnego chóru oraz grupy teatralnej z UTW w Tomaszowie Mazowieckim. Zwieńczeniem spotkania była zabawa taneczna, która zintegrowała seniorów z różnych środowisk i stowarzyszeń. Piękny jesienny dzień przyniósł wiele wzruszeń i miłych niespodzianek. Z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. Gospodarzom imprezy dziękujemy i mówimy „Do zobaczenia”.