W dniu 18 października 2023r. naszą Bibliotekę odwiedził niezwykły gość, autorka bestsellerów dla dzieci Pani Justyna Bednarek oraz zaproszeni przez nas uczniowie klas 1 i 2 z konstantynowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2.

Pani Justyna z wykształcenia jest romanistką, z zamiłowania i pasji autorką książek dla dzieci, które od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Spod jej pióra wyszły bestsellerowe „Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK (czterech prawych i sześciu lewych), które zapoczątkowały cały cykl pełnych humoru historii oraz weszły do kanonu lektur szkolnych.

Spotkanie pełne było rozmowy i opowiadania o tym, co w książkach i życiu pisarza ważne. Mistrzyni pióra zdradziła najmłodszym, jak rodzi się pomysł na książkę. Wspaniałym momentem, który na długo zapamiętamy było odczytanie fragmentów „Skarpetek” przez samą autorkę ….

Każde dziecko które tylko chciało, otrzymało specjalną zakładkę przygotowana przez MBP z autografem Pani Justyny Bednarek.

 

W naszej bibliotece obok skarpetkowych historii, wszyscy zainteresowani odnajdą większość tytułów z bogatego dorobku naszego gościa czyli „Kury z grubej rury”, „Babcochę”, „Pana Kardana…”, „Smopsy”, „Basik Grysik i wrony” i wiele innych tytułów chętnie wypożyczanych przez naszych młodych czytelników.

Dziękujemy za udane spotkanie i zapraszamy do biblioteki po książki.

 

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego
przy Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących
z dotacji celowej
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.