W dniu 8 czerwca 2016 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zaprosiła wszystkich 106 uczestników XXII Miejskiego Bibliotecznego Konkursu Plastycznego, zatytułowanego „Świat mojej wyobraźni” na uroczystą Imprezę Finałową.

 W konkursie uczestniczyły dzieci z konstantynowskich przedszkoli i szkół podstawowych.  Nasi mali goście przybyli w towarzystwie rodziców, dziadków i przyjaciół.

Gośćmi specjalnymi finału byli: pan Marcin Młynarczyk – autor książki dla dzieci pt.”O Skoczusiu, co psoty zamienił na trening i złoty medal zdobył” oraz pan Artur Partyka -medalista olimpijski w skoku wzwyż.

W pierwszej części spotkania Pan Marcin Młynarczyk opowiedział uczestnikom imprezy o swojej książce, której bohaterem jest mała, sympatyczna żabka o imieniu Skoczuś.

 Drugi nasz gość pan Artur Partyka, zapoznał nas z historią swojej kariery sportowej, a nawiązując do książki o Skoczusiu, zachęcił dzieci do aktywności fizycznej i rozwijania swoich pasji.

Obaj panowie rozmawiając z dziećmi podkreślali, że warto spędzać czas aktywnie i mieć marzenia, które dzięki wytrwałości i pracy na pewno się spełnią.

 Pan Artur Partyka przygotował dla nas miłą niespodziankę. Każdy z uczestników imprezy mógł dotknąć i dokładnie obejrzeć, jego srebrny medal olimpijski.

W drugiej części spotkania nadeszła z niecierpliwością wyczekiwana chwila ogłoszenia wyników konkursu

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

·         Julia Zubkiewicz – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5

·         Ewa Jabłońska –dyrektor Biblioteki Miejskiej

·         Jadwiga Michalska – kierownik Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży 

Prace oceniane były w 3 grupach wiekowych.

 

 Jury przyznało 10 nagród  równorzędnych i 1 nagrodę główną, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w prezencie od pana Marcina Młynarczyka książkę o Skoczusiu.

 

Magiczny świat wyobraźni uczestników konkursu można podziwiać na wystawie prac konkursowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki.

Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu,  dziękujemy wszystkim gościom i życzymy każdemu wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń!

 

Laureaci konkursu

 

grupa I – dzieci w wieku 3 -5 lat

 Laura Augustyniak

Ada Lehmann

Wiktoria Sójka

grupa II- dzieci w wieku 6 -7 lat

Gabriel Gawryszczak

Marcel Krata

Jakub Niemotko

Krzysztof Walczak

grupa III- dzieci w wieku 8 -10 lat

Iga Lehman

Nikola Tomczyk

Wiktor Walczak

Nagrodę Główną konkursu otrzymała :

Aniela Gawryszczak

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]