Zwykle wczesną jesienią szykujemy się już do inauguracji nowego sezonu akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku jednak, ze względu na sytuację epidemiczną i w trosce o zdrowie seniorów Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim nie organizuje zajęć i wykładów. Obserwujemy decyzje rektorów szkół wyższych, z których kadrą współpracujemy organizując zajęcia w Konstantynowie Łódzkim.  Ze względu na sytuację epidemiologiczną w roku akademickim 2020/2021 uczelnie akademickie ogłaszają informację o przejściu na nauczanie hybrydowe z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Formuła online dotyczy zwłaszcza wykładów, które skupiają dużą liczbę studentów.

W tym momencie organizacja prelekcji nie byłaby możliwa również ze względu na generalny remont sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim, który jest współorganizatorem naszych zajęć.

Gdy tylko okoliczności pozwolą, zaprosimy Państwa na wykłady UTW do wyremontowanej sali.

W tej chwili  w ramach zajęć grupowych dla seniorów  (z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w grupach 10-15 osobowych) rekomendujemy  Państwu:

·        Pilates, zdrowy kręgosłup

·        Zajęcia taneczne z elementami relaksacji 60+

Organizacją zajmuje się  Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim (tel. 570 730 709)

Zapraszamy także do Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim (tel. 42 211 19 05) na:

·        Gimnastykę w wodzie (konieczne skierowanie lekarskie, które kwalifikuje do promocyjnej ceny za zajęcia)

·        Fitness

Zachęcamy do aktywności i zachowania pogody ducha w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że jak tylko sytuacja remontowa i epidemiologiczna pozwoli wrócimy z wykładami UTW.