Nawiązując do bookcrossingu (popularne uwalnianie książek) z powodzeniem funkcjonującego od kilkunastu lat na świecie i od wielu również w Polsce rozpoczynamy w naszym mieście niekonwencjonalną akcję promującą czytelnictwo pt. „Wolna książka”.

Książki, które nasi czytelnicy już „wyczytali”, duplikaty posiadanych przez nas egzemplarzy, książki darowane nam przez czytelników – otrzymają nowe życie wyruszając do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim.

Tam otrzymają własne półki (Ośrodek Dziennego Pobytu ul. Słowackiego 11 oraz w Dziale Pomocy Środowiskowej ul. Sucharskiego 1/3 ) i będą czekać na spotkania z nowymi czytelnikami. Wszyscy podopieczni MOPS będą mieli ułatwiony dostęp do literatury.

Zasady korzystania z „Wolnych Książek” są proste:

  1. Wybierz książkę dla siebie
  2. Przeczytaj ją
  3. Odłóż na półkę i uwolnij dla innych.

 

Dzielimy się z radością czytania i mamy nadzieję, że w ten sposób zyskamy nowych czytelników i przyjaciół naszej biblioteki.

 

*Bookcrossing – to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka, oparta na idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.