Czy małpy mogą być różowe, a słoń biały? Czy taka odmienność może wzbudzić niechęć, a nawet wrogość?

Na te pytania szukały odpowiedzi przedszkolaki  z  Przedszkola nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, które w dniu 25 stycznia 2019 r. odwiedziły Miejską Bibliotekę dla Dzieci.

Do dyskusji na ten ważny temat przygotowało nas biblioteczne przedstawienie kukiełkowe do bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a rozmawiając  o postępowaniu jego bohaterów, doszliśmy do wniosku, że różnice w naszym wyglądzie i zachowaniu sprawiają, że każdy człowiek jest inny – wyjątkowy, a wszyscy zasługujemy na szacunek.

W drugiej części spotkania, nasi goście całą swoją uwagę skierowali na biblioteczne książki, które z pomocą pani bibliotekarki, z powodzeniem, starały się zachęcić małych czytelników do wypożyczenia, prezentując piękne ilustracje, ciekawostki i przygody bajkowych bohaterów.

Jedna z książek pt. „Kochane zoo” zaprosiła wszystkich do pasjonującej zabawy  z zagadkami i otwieranymi okienkami. Do bibliotecznych atrakcji dołączyły też kukiełki  z przedstawienia, zachęcając dzieci do zabawy w teatr.

Na zakończenie, wszyscy goście biblioteki otrzymali zakładki do książek i obiecali znowu odwiedzić bibliotekę, razem z rodzicami.

Zapraszamy!

 

Link do filmiku ze spotkania:
https://youtu.be/vNPaIYVVd6Q