W dniu 23 października 2019 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim zorganizowała wyjątkowe spotkanie autorskie dla dzieci z konstantynowskich szkół.

Tym razem gościem honorowym spotkania, a zarazem autorem książki pt. My, psy czyli czapka admirała Yamamoto”, był sympatyczny Henio Pies, który przyjechał na spotkanie razem ze swoimi właścicielami, panią Leną Ledoff i panem Przemysławem Dąbrowskim , którzy pomogli mu również przy pisaniu książki.

Nasz niecodzienny gość na początku spotkania zaprezentował swój talent estradowy, dając znakomity popis wokalny do akompaniamentu na pianinie, w wykonaniu pani Leny. Natomiast pan Przemysław Dąbrowski opowiedział nam w imieniu Henia, wiele ciekawostek z życia psów, a czytając fragmenty książki, zwrócił naszą uwagę na niełatwy los bezdomnych zwierząt.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkową zakładkę z autografem pana Przemka i odciskiem łapki Henia. Były też podziękowania, a nasz bohater Henio, otrzymał w prezencie od dzieci smakołyki i specjalna laurkę.

Na wszystkich chętnych do zapoznania się z losami bezdomnych psów z podmiejskiego wysypiska, czeka w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży książka „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”

Serdeczne zapraszamy!

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Konstantynowa Łódzkiego 2019 w ramach projektu własnego biblioteki po nazwą: „Wielki świat w małej bibliotece – ciekawi goście, pasjonujące wydarzenia w konstantynowskiej Bibliotece”