Czy może być coś lepszego niż książki, niespodzianki i upominki? Po raz drugi organizujemy Święto Czytelnika konstantynowskiej Biblioteki.

Każdy, kto odwiedzi Bibliotekę 15 lutego 2021 r. zastanie wnętrza lokalu przyozdobione stosownie do święta zakochanych, będzie też słodki poczęstunek. Najaktywniejsi Czytelnicy  2020 roku zarówno dorośli jak i dzieci otrzymają miłe upominki i tytuł „Zakochany w czytaniu 2020”.  Data 15 lutego, oczywiście, nie jest przypadkowa. Nawiązujemy w ten sposób
do święta zakochanych i popularnych Walentynek.  Skoro luty to miesiąc, w którym słowo „miłość” rozbrzmiewa dookoła nas, to konstantynowska Biblioteka chce pokazać w tym dniu, jak ważna jest miłość do książek, bo przecież każdego dnia nasze działania skupią się na tym, by rozkochać w bibliotece  i książkach wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.

Nowość! Randka w ciemno z książką

Mamy specjalną,  zupełnie nieszablonową propozycję dla niezdecydowanych czytelników. Wybierz w ciemno, wypożycz i zakochaj się – w myśl zasady, że przecież miłość jest ślepa bibliotekarki przygotowały nową formę wypożyczeń.

Książki zostały owinięte tak by czytelnik nie widział tytułu, ani autora. Prawdziwa czytelnicza randka w ciemno. Książki zaopatrzone są jedynie w krótkie cytaty z treści, tak aby zachęcić
do dalszej lektury.
Każda pozycja kryje niesamowite historie i opowieści, których być może, nasz czytelnik nie poznałby gdyby nie randka w ciemno z książką. Mamy nadzieję, że w ten sposób wprowadzimy element  zaskoczenia i zabawy do nawyków czytelniczych – podkreśla Anna Walczak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.

 

Tekst i plakat: MBP w KŁ