„Zakochani w czytaniu”

 

Każdy, kto odwiedzi dziś Bibliotekę zastanie wnętrza lokalu przyozdobione stosownie do święta zakochanych i słodki poczęstunek. Data, oczywiście, nie jest przypadkowa. Nawiązujemy w ten sposób do popularnych Walentynek. Skoro luty to miesiąc, w którym słowo „miłość” rozbrzmiewa dookoła nas, to konstantynowska Biblioteka chce pokazać w tym dniu, jak ważna jest miłość do książek. Każdego dnia nasze działania skupiają się na tym, by rozkochać w bibliotece i książkach wszystkich mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.
Dzisiejsze święto to okazja by podziękować za czytelniczą pasję i aktywność. Najaktywniejsi Czytelnicy 2021 roku zarówno dorośli, jak i dzieci otrzymają dziś miłe upominki i tytuł „Zakochany w czytaniu”. Nasz najmłodszy dwuletni, czytelnik Boguś Kołodziejski, dzięki pomocy mamy w 2021 r. poznał już 91 książeczek z naszego księgozbioru. Pierwsza trójka czytelników 2021 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży to: Zuzia – 139 książek, Mikołaj – 135, Marcelina – 134! Łącznie wśród najmłodszych nagrodziliśmy dwanaścioro najaktywniejszych czytelników. W Bibliotece dla dorosłych pierwsze miejsce za 2021 rok ex aequo zajęły panie: Irena i Grażyna; z niesamowitym wynikiem po 169 przeczytanych książek! Kolejne nagrodzone osoby to panie: Anna, Alicja i Alina. Ich wyniki to: 156, 143, 141 książek!
– Dla mnie to najważniejsze podsumowanie czytelnicze, który organizuje nasza Biblioteka, ponieważ dzięki niemu dowiadujemy się, jak aktywnych czytelników mamy w Konstantynowie Łódzkim!  Dla niektórych ludzi czytanie to tylko podstawowa umiejętność niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie, dla innych przyjemność i sposób na spędzanie wolnego czasu; są też tacy którzy bez czytania nie wyobrażają sobie życia. Cieszymy się, że w dobie komputerów, tabletów i nowych technologii są wśród nas miłośnicy książek i wierni przyjaciele biblioteki. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wielu ciekawych spotkań z literaturą. Nieustająco zapraszamy do Biblioteki! – podsumowuje Anna Walczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.