ADAM MICKIEWICZ „BALLADY I ROMANSE” – W UJĘCIU WSPÓŁCZESNEGO ODBIORCY, to ogólnopolski konkurs fotograficzny  dla uczniów klas VI-VII.

Celem Konkursu jest promocja wartości kulturowych i kultywowanie tradycji ludowych związanych z regionem i lokalnym folklorem poprzez nawiązanie do 200. rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, która z kolei stała się przyczynkiem do ustanowienia roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Stąd tematyka konkursu nawiązuje do utworów naszego wieszcza i treści związanych z ideą Romantyzmu.

Zadaniem uczestników Konkursu jest wykonanie zdjęcia sytuacyjnego, będącego ilustracją fragmentu dowolnego utworu ze zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Konkurs odbywa się w ramach bibliotecznego projektu „Balladomania” realizowanego w ramach Programu Rządowego Ballady i romanse ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz zgoda rodzica dostępne w naszej zakładce KONKURSY

http://biblioteka.konstantynow.pl/miejska-biblioteka-publiczna/konkursy/Konkursy – Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim

Serdecznie zapraszamy do udziału!